Previous Season Results

Spring/Summer 2018 Results (33-9-1)

Date Time Opponent Location Score
2018 USSSA Southeast National Championship - Fourth Place
Jul 16 9:20 Louisville Stunners Fort Walton Beach, FL W, 7-3
Jul 16 12:00 Tennessee Firebirds '03 Fort Walton Beach, FL L, 7-11
Jul 17 10:40 Bad Intentions (TX) Fort Walton Beach, FL W, 6-0
Jul 18 6:30 Tribe (MO) Fort Walton Beach, FL W, 5-0
Jul 19 6:30 Texas Sting 14U Fort Walton Beach, FL W, 7-0
Jul 20 12:30 Indiana Dreams 14U Gold Fort Walton Beach, FL L, 1-4
Jul 20 3:00 Marucci Elite 14U (TX) Fort Walton Beach, FL W, 8-0
Jul 21 8:00 Henryetta Heat (OK) Fort Walton Beach, FL L, 1-3
2018 Be the Best College Showcase (USSSA)
Jul 7 1:30 Vienna Velocity - Castro 16U Elkridge, MD W, 12-0
Jul 7 4:30 USSSA New York Pride Red 16U Elkridge, MD W, 6-2
Jul 7 6:00 Delaware Heart Black 16U Elkridge, MD L, 7-5
Jul 8 1:30 DP Dynasty Elite 16U Elkridge, MD L, 3-5
Jul 8 4:30 Havenwood Revoluation 16U Elkridge, MD W, 17-0
2018 Maryland State Championships (USSSA) - Third Place
Jun 23 10:30 Terror Fastpitch 14U Blue Laurel, MD W, 7-0
Jun 23 1:30 Havenwood Revolution 14U Laurel, MD L, 5-9
Jun 23 6:00 Lutherville Lazers 14U Blue Laurel, MD W, 3-0
Jun 24 8:30 Maryland Chill '04 Elkridge, MD W, 8-0
Jun 24 10:10 East Coast Titans 14U Red Elkridge, MD W, 10-9
Jun 24 11:50 Maryland Fever '03 Elkridge, MD W, 13-6
Jun 24 2:00 Havenwood Revolution 14U Elkridge, MD L, 2-6
2018 Summer Jam NIT (USSSA) 16U - Second Place
Jun 16 11:00 NoVa Nitro 16U Leesburg, VA W, 12-0
Jun 16 2:00 Leesburg Revolution Black 16U Leesburg, VA W, 2-1
Jun 16 5:00 NVGSA Firebirds 16U Leesburg, VA W, 11-1
Jun 17 12:30 Great Falls Sharks 007 2012 Leesburg, VA W, 11-3
Jun 17 2:00 Leesburg Revolution Black 16U Leesburg, VA L, 2-4
2018 Queen of Diamonds (USSSA) 18U - First Place
Jun 9 12:00 West Manheim Xtreme 18U Columbia, MD W, 7-1
Jun 9 3:00 LT LAzers Red 16U Columbia, MD W, 6-5
Jun 9 4:30 PA Poision 18U Columbia, MD W, 11-5
Jun 10 10:40 Hawks 18U Columbia, MD W, 10-0
Jun 10 2:00 Mount Vernon Magic Elite Columbia, MD W, 6-5
Jun 10 3:40 PA Poision 18U Columbia, MD W, 3-2
2018 Maryland Fastpitch Fever National Qualifier (ASA) - *
Jun 2 8:30 Maryland Express 14U Woodbine, MD W, 9-8
Jun 2 11:30 Catonsville Chaos 14U Harris Woodbine, MD W, 18-3
2018 Memorial Day Madness (PA Softball) - First Place (Silver)
May 26 8:00 PA Outlaws 14U Elite Mechanicsburg, PA W, 8-0
May 26 9:40 PA Outlaws 14U Langdon Mechanicsburg, PA W, 14-2
May 26 2:40 PA Strikers 14U Premier Mechanicsburg, PA L, 11-9
May 27 8:00 Lady Lightning Kaufman Mechanicsburg, PA W, 8-3
May 27 9:40 PA Xtreme 14U Premier '04 Mechanicsburg, PA W, 8-2
May 27 2:40 Pensbury Gems Futures Mechanicsburg, PA T, 6-6
May 28 8:00 Orion Hunter 14U Newville, PA W, 12-0
May 28 11:20 Ohio Outlaws '04 Garroway 14U Newville, PA W, 6-2
May 28 2:40 Central PA Havoc 14U Newville, PA W, 7-6
May 28 5:00 PA Chaos (Whitley) Newville, PA W, 7-5

* - Tournament shortened due to weather

Fall 2017 Results - 11-6

Date Time Opponent Location Score
2017 Baseliners East Coast College Showcase (16U)
Nov 4 9:00 Bowie Blue Jays 16U Sterling, VA W, 5-0
Nov 4 10:30 Loudoun Inferno 16U Sterling, VA L, 8-9
2017 USSSA Breast Cancer Awareness NIT - First Place
Oct 14 2:40 Virginia Stars '04 Sterling, VA W, 10-6
Oct 14 4:05 13U Fauquier Freeze Sterling, VA W, 9-0
Oct 14 6:55 Nothern Calvert Fury '03 Sterling, VA W, 8-4
Oct 15 9:00 Fauquier Fusion 14U Sterling, VA W, 8-0
Oct 15 12:20 Nothern Calvert Fury '03 Sterling, VA W, 6-1
2017 USSSA Save Second Base for Breast Cancer - Third Place
Oct 7 2:40 Delaware Diamonds Gold Glen Burnie, MD L, 2-7
Oct 7 4:05 Lady Warriors 14U Glen Burnie, MD W, 12-2
Oct 7 6:55 Bayside Blues Glen Burnie, MD W, 12-2
Oct 8 9:00 Southern Maryland Velocity Glen Burnie, MD W, 17-1
Oct 8 12:20 Havenwood Revolution Glen Burnie, MD W, 12-4
Oct 8 2:00 Delaware Fillies Fastpitch Glen Burnie, MD L, 2-3
2017 USA Softball of Maryland DC Delaware Class A State Championship - Sixth Place
Sept 23 9:30 Hughesville Hustle 14U Bowie, MD W, 10-5
Sept 23 11:00 Delaware Diamonds Gold Bowie, MD L, 4-11
Sept 23 12:45 Bayside Breeze Black Bowie, MD L, 4-5
Sept 24 8:45 Delaware Diamonds Gold Bowie, MD L, 1-8

Spring/Summer 2017 Results (35-25-2)

Date Time Opponent Location Score
WFC Nationals (WFC) - Second Place
Jul 24 2:00 Lady Lightning Griebe Florence, SC L, 6-0
Jul 24 12:30 SC Flames Florence, SC W, 4-3
Jul 24 11:00 Georgia Thunder Florence, SC W, 6-3
Jul 24 9:30 Team SC Gayle Florence, SC W, 4-3
Jul 24 8:00 Palmetto Elite Florence, SC W, 8-0
Jul 23 7:00 Palmetto Flames Florence, SC W, 14-1
Jul 23 5:30 SC Flames Florence, SC L, 3-7
Jul 23 10:40 SC Flame Florence, SC T, 6-6
Jul 23 2:00 Lady Lightning Greibe Florence, SC W, 6-1
Jul 22 7:20 Palmetto Elite Florence, SC W, 10-2
Fun in the Sun (USSSA) - Third Place (Silver)
Jul 9 10:40 Bayside Breeze Black Damascus, MD W, 5-4
Jul 9 2:00 Delaware Heart Damascus, MD L, 5-6
Jul 8 9:00 HYRS Glory Olney, MD L, 1-3
Jul 8 12:00 Delaware Fillies FastPitch Olney, MD L, 2-6
Jul 8 3:00 Savage Spirit Olney, MD W, 13-0
Maryland 14U 'A' States (USSSA) - Fifth Place
Jun 25 9:00 SYC Warriors 16U Glen Burnie, MD L, 1-2
Jun 24 11:00 Northern Calvert Fury '03 Laurel, MD L, 0-4
Jun 24 3:30 Maryland Crush Laurel, MD W, 5-1
Queen of Diamonds 16U (USSSA) - Fifth Place
Jun 11 8:00 Maryland Express 16U Laurel, MD W, 5-1
Jun 11 12:20 Churchville Lightning Laurel, MD L, 0-13
Jun 10 12:00 SYC Warriors 16U Laurel, MD W, 3-2
Jun 10 1:30 Hughesville Lady Canes 16U Laurel, MD L, 6-11
Jun 10 4:30 DP Dynasty Prime Laurel, MD W, 5-1
WHC Fastpitch Fever (ASA) - First Place
May 29 8:30 Lake Shore Lightning '03 Woodbine, MD L, 2-7
May 29 10:10 Midway Orange Crush 14U Woodbine, MD W, 7-2
May 28 10:30 Fever '03 Woodbine, MD W, 8-3
May 28 1:30 Frederick Heartbreakers '04 Woodbine, MD W, 5-4
May 27 11:30 Fever '03 Woodbine, MD W, 10-2
May 27 1:00 Northern Calvert Fury 2K3 Woodbine, MD W, 7-3
Wins for Warriors (USSSA) - Fifth Place
May 29 8:30 Fever '03 Eldersburg, MD W, 10-0
May 29 10:10 Northern Calvert Fury 2K2 Eldersburg, MD L, 1-3
May 28 10:30 Fever '03 Eldersburg, MD W, 6-1
May 28 1:30 Maryland Stars Eldersburg, MD W, 11-3
May 27 11:30 Lady Outlaws Eldersburg, MD W, 11-2
May 27 1:00 Bayside Breeze Black Eldersburg, MD L, 0-2
May 27 4:00 Maryland STARS 14U Eldersburg, MD W, 7-0
May 27 5:30 Northern Calvert Fury 2K2 Eldersburg, MD L, 6-7
NSR Capital Region Invitational (ASA) - Ninth Place
May 21 9:00 Leesburg Revolution 14U Sterling, VA L, 4-5
May 20 12:00 Loudoun Inferno 14U Black Sterling, VA L, 1-3
May 20 4:30 Virginia Cannons '03 Sterling, VA L, 6-7
May 20 6:00 Hanover Lady Hornets - Keys Sterling, VA L, 4-7
May Madness (USSSA) - Third Place*
May 7 9:00 East Coast Titans Black Glen Burnie, MD W, 10-0
May 7 11:40 Lakeshore Lightning 03 Glen Burnie, MD W, 12-4
May 7 4:00 Maryland Crush Glen Burnie, MD L, 2-3
New Castle Challenge (ASA) - Third Place
Apr 30 11:00 SJ Heat Wilmington, DE W, 12-0
Apr 30 1:00 Lady Orioles Elite Wilmington, DE L, 0-5
Apr 29 11:45 Lady Orioles Elite Wilmington, DE L, 3-4
Apr 29 3:15 Valley Forge Patriots Wilmington, DE L, 3-11
Apr 29 6:45 West Windsor Ninjas 14U Black Wilmington, DE W, 9-5
Diamonds R 4Ever (USSSA) - Third Place
Apr 23 10:40 Bigbie Lady Black Sox White 14U Laurel, MD W, 9-0
Apr 23 2:00 Hickory Hornets Black 14U Laurel, MD L, 3-4
Apr 22 10:30 Lutherville Lasers 14U Laurel, MD W, 10-0
11th Annual Xplosion Kaboom Spring Classic (USSSA) - Second Place
Apr 9 9:30 Virginia Stars Annandale, VA W, 6-5
Apr 9 12:30 Virginia Cannons '03 Annandale, VA W, 8-7
Apr 9 2:00 Team TFS Virginia Annandale, VA L, 4-16
Apr 8 9:00 Virginia Cannons '03 Annandale, VA W, 9-0
Apr 8 10:30 Lady Orioles Elite Annandale, VA W, 7-6
Apr 8 1:30 Fielders Choice 14U 3N2 Annandale, VA L, 3-8
Kickoff Classic (USSSA) - Third Place
Mar 26 2:00 Wagners - Galbreath/Thomas 14U Elkridge, MD L, 5-6
Mar 25 4:30 Leesburg Revolution 14U Elkridge, MD W, 4-3
Mar 25 12:00 Lakeshore Lightning 03 Elkridge, MD T, 2-2
Mar 25 10:30 Fielders Choice 14U 3N2 Elkridge, MD W, 2-0

Fall 2016 Results (7-8)

Date Time Opponent Location Score
2016 Baseliners Halloween Classic - 14U Open - Third Place
Oct 29 9:30 Arlingtom Sage - Lansing Sterling, VA W, 11-1
Oct 29 11:00 Fielder's Choice 3N2 Sterling, VA W, 4-0
Oct 29 3:30 Mount Vernon Magic Sterling, VA W, 13-2
Oct 30 11:00 Virginia Cannons '03 Sterling, VA W, 10-0
Oct 30 2:00 Vienna Stars Futures '03 Sterling, VA L, 1-11
2016 USSSA Breast Cancer Awareness NIT - 14U Open - Fifth Place
Oct 15 9:30 14U Glory - Knapp Ashburn, VA L, 0-4
Oct 15 2:00 Olney Cougars 14U Black Ashburn, VA L, 7-8
Oct 15 3:30 Virginia Stars Ashburn, VA W, 12-2
Oct 16 9:30 VA Glory Premier Myers-Mertz Ashburn, VA L, 0-10
2016 USSSA Save Second Base for Breast Cancer - 14U Open - Third Place*
Oct 8 11:50 Angels Futures 14U Laurel, MD W, 6-4
Oct 9 2:00 River City Rippers Laurel, MD L, 3-10
2016 USSSA Heartbreaker Fall Classic - 14U Open - Fifth Place
Sept 24 9:00 14U Comets Keyser Frederick, MD W, 8-2
Sept 24 12:00 Central PA Krunch Blue 14U Frederick, MD L, 3-7
Sept 24 1:30 Front Royal Fire Blue Frederick, MD L, 10-1
Sept 25 9:00 Northern Calvert Fury 03 Frederick, MD L, 1-3

* Tournament Shortened by Weather

Spring/Summer 2016 Results (47-17)

Date Time Opponent Location Score
2016 NSA Girl's Fastpitch 'B' World Series (NSA) - Third Place
Jul 23 2:30 Illiana Dream Seams Evansville, IN L, 1-5
Jul 23 12:45 Windy City Thunder Evansville, IN W, 5-1
Jul 23 10:45 Eclipse '03 Evansville, IN W, 10-3
Jul 22 7:30 Illiana Dream Seams Evansville, IN L, 3-4
Jul 22 4:15 House of Sportz Evansville, IN W, 3-2
Jul 21 8:30 Illinois Fire Evansville, IN W, 10-7
Jul 21 9:30 Pride of the Midwest Evansville, IN W, 13-0
Jul 20 11:30 ECI Dynamite Evansville, IN W, 13-3
Jul 20 8:00 Mo-Co Rush Evansville, IN W, 10-0
Jul 19 8:00 IN Shock '04 Evansville, IN W, 10-0
2016 Fun in the Sun 12U 'A' - Beach Bums (USSSA) - First Place
Jul 10 4:00 Bayside Breeze Black Damascus, MD W, 7-3
Jul 10 2:20 Northern Calvery Fury '03 Damascus, MD W, 5-2
Jul 10 12:20 Maryland Express 12U Damascus, MD W, 9-1
Jul 9 1:30 Midway Orange Crush Damascus, MD W, 16-0
Jul 9 10:30 Outlaws Fastpitch 12U Roman Damascus, MD W, 11-3
Jul 9 9:00 Arlington Sage 11U Damascus, MD W, 10-4
2016 Maryland State 12U 'A' Championship (USSSA) - Second Place
Jun 26 2:00 Northern Calvert Fury '03 Elkridge, MD L, 2-8
Jun 26 12:20 Bayside Breeze Black Elkridge, MD W, 9-5
Jun 26 10:40 River City Rippers Elkridge, MD W, 8-6
Jun 26 9:00 Hickory Hornets Black Elkridge, MD W, 13-2
Jun 25 6:30 Bayside Breeze Black Columbia, MD L, 3-5
Jun 25 12:30 Shore Attitude Columbia, MD W, 12-0
2016 Blast at the Beach 12U (USSSA) - First Place
Jun 17 7:00 Bay River Rumble 12U Gray Salisbury, MD L, 0-8
Jun 18 10:30 Delaware Cobras Green Salisbury, MD W, 3-1
Jun 18 1:30 Bayside Breeze Hopkins Salisbury, MD W, 13-1
Jun 18 4:30 Phantoms Salisbury, MD W, 10-0
Jun 19 9:00 DB Inferno Frankford, DE W, 7-0
Jun 19 12:20 Bayside Breeze Black Frankford, DE W, 7-0
Jun 19 2:00 Banshee's 12U Black Frankford, DE W, 7-6
Jun 19 3:40 Diamond State Swoop Givens Frankford, DE W, 6-5
2016 Queen of Diamonds 12U (USSSA) - First Place
Jun 11 11:30 Havenwood Revolution Pasadena, MD W, 7-3
Jun 11 1:00 Olney Cougars Black Pasadena, MD W, 8-2
Jun 12 12:20 Anne Arundel Heat Pasadena, MD W, 12-0
Jun 12 2:00 Havenwood Revolution Pasadena, MD W, 8-0
2016 Louisville Slugger Rock 'n' Rumble 14U (USSSA) - Third Place
Jun 4 9:00 Hickory Hornets 14U Laurel, MD W, 7-1
Jun 4 12:00 Cumberland Heat 14U Laurel, MD L, 4-5
Jun 4 3:00 Freedom Firebirds Blue 14U Laurel, MD W, 7-5
Jun 5 10:40 Terror Fastpitch 14U Laurel, MD W, 2-1
Jun 5 2:00 Fusion Fastpitch 14U Laurel, MD L, 4-6
2016 Memorial Day Madness 12U (PA Softball) - Fifth Place (GOLD)
May 28 11:00 Harford Diamonds 12U Chambersburg, PA W, 13-1
May 28 2:40 LV Patriot Flames 12U Red Chambersburg, PA W, 15-3
May 28 6:00 New Jersey Intensity Chambersburg, PA W, 9-5
May 29 11:00 Stealerz (VA) Chambersburg, PA W, 9-0
May 29 4:20 Ohio Lasers Chambersburg, PA L, 2-11
May 29 6:00 CT Hornets Chambersburg, PA W, 8-7
May 30 9:40 Lady Warriors Chambersburg, PA W, 5-4
May 30 1:00 Banshee's 12U Black Chambersburg, PA L, 3-4
2016 Crabtown Crackdown (USSSA) - Ninth Place*
May 15 8:30 Havenwood Revolution Columbia, MD L, 4-5
2016 May Madness 14U (USSSA) - Fourth Place*
Apr 30 8:30 Havenwood Revolution '02 Eldersburg, MD W, 7-1
Apr 30 1:30 Team Storm Eldersburg, MD W, 10-6
Apr 30 3:00 Virginia Cannons Blue Eldersburg, MD W, 6-2
2016 Amy Burdette Riggs Memorial (USSSA) - Third Place
Apr 22 9:00 River City Rippers Frederick, MD W, 7-0
Apr 22 10:30 Team Glory - Willemssen Frederick, MD W, 11-1
Apr 22 1:30 Vienna Stars '03 Frederick, MD L, 2-7
Apr 23 10:40 Virginia Glory 12U Knapp Frederick, MD W, 13-1
Apr 23 2:00 Fielders Choice 12U 3N2 Frederick, MD L, 0-7
2016 Cherry Blossom (PONY) - Ninth Place
Apr 16 9:35 Team Glory - Willemssen Vienna, VA W, 9-6
Apr 16 11:10 Ashburn Shooting Stars Vienna, VA W, 13-0
Apr 16 3:55 Hanover Sports Vienna, VA L, 1-2
Apr 17 9:35 Vienna Stars '03 Vienna, VA L, 5-6
2016 Trevor's Treasure Memorial (USSSA) - Thirteenth Place
Apr 2 2:00 Team Glory - Willemssen Woodbridge, VA W, 6-5
Apr 2 6:30 Fielders Choice 12U 3N2 Woodbridge, VA L, 4-7
Apr 2 8:00 Chambersburg Phoenix '03 Woodbridge, VA L, 4-5
Apr 3 10:30 Vienna Stars '03 Manassas, VA L, 2-3

* Tournament shortened due to weather

Fall 2015 Results (12-2-1)

Date Time Opponent Location Score
2015 Baseliners Halloween Classic (Gold Bracket) - Third Place
Oct 24 9:00 HRYS Glory Sterling, VA W, 12-0
Oct 24 11:00 Virginia Glory Sterling, VA W, 7-4
Oct 24 2:00 SYA Flames Sterling, VA W, 16-0
Oct 25 11:00 Virginia Crushers Sterling, VA W, 5-1
Oct 25 2:00 Fielders Choice Sterling, VA L, 2-8
2015 Save Second Base (USSSA) 14U - Ninth Place
Oct 10 9:00 Fusion Fastpitch 14U Glen Burnie, MD W, 5-1
Oct 10 11:50 Vienna Velocity 14U Glen Burnie, MD W, 3-0
Oct 10 2:40 Maryland Crush 14U Glen Burnie, MD W, 8-3
Oct 11 9:00 Terror Fastpitch 14U Glen Burnie, MD L, 3-4
2015 Heartbreakers Fall Classic (USSSA) - First Place
Sept 26 9:00 Vienna Stars '04 Frederick, MD T, 3-3
Sept 26 1:15 Maryland Stars Black Frederick, MD W, 20-0
Sept 26 4:50 Olney Cougars White Frederick, MD W, 12-0
Sept 27 10:40 Ashburn Comets 12U Frederick, MD W, 9-0
Sept 27 2:00 Northern Calvert Fury '03 Frederick, MD W, 10-2
Sept 27 3:40 Central PA Krunch Red Frederick, MD W, 7-2

Spring/Summer 2015 Results (40-34-1)

Date Time Opponent Location Score
2015 11U Eastern World Series (USSSA) - Second Place
July 15 1:00 Wizards - Elite '03 Maumee, OH L, 5-9
July 15 2:45 Motor City Madness 11U Red Seymour Maumee, OH W, 12-7
July 16 9:00 Huntley Jr. Red Raiders 11U Maumee, OH W, 8-0
July 16 10:45 Valley Force '03 Maumee, OH W, 10-0
July 17 3:00 Chambersburg Phoenix '03 Maumee, OH L, 2-5
July 17 6:30 Ohio Energy 11U Hinz Maumee, OH W, 9-3
July 18 9:00 Michigan Batbusters Black Maumee, OH W, 11-10
July 18 10:45 NWI Sox 11U Maumee, OH W, 10-2
July 18 2:15 Valley Force '03 Maumee, OH W, 7-2
July 18 4:00 Chambersburg Phoenix '03 Maumee, OH W, 6-5
July 18 5:45 Wildcats '03 Maumee, OH W, 3-2
July 19 10:00 11U Bordertown Bandits Maumee, OH W, 7-2
July 19 11:45 Wizards - Elite '03 Maumee, OH L, 3-4
2015 Fun In The Sun (USSSA) - Second Place
July 11 8:30 Maryland Express Burtonsville, MD W, 8-0
July 11 10:00 Olney Cougars Red Burtonsville, MD W, 7-6
July 11 1:00 Maryland Crush Burtonsville, MD T, 6-6
July 12 10:10 Germantown Titans Burtonsville, MD W, 10-2
July 12 1:30 Vienna Velocity Burtonsville, MD W, 6-2
July 12 3:30 Maryland Crush Burtonsville, MD L, 4-7
2015 MD State 12U Championship (USSSA) - Third Place
Jun 26 8:00 Shore Attitude Severn, MD W, 8-0
July 3 4:20 Lakeshore Lightning Laurel, MD L, 0-9
2015 Blast at the Beach (USSSA) - Ninth Place
Jun 19 6:00 Lionsville Lightning Salisbury, MD W, 6-5
Jun 20 10:30 Wagners Salisbury, MD L, 0-7
Jun 20 1:30 NW Explosion Salisbury, MD W, 8-2
Jun 20 4:30 Lady Rays Salisbury, MD W, 10-2
Jun 21 1:30 Midway Orange Crush Frankford, DE L, 1-8
2015 Maryland State 12U 'B' Tournment (ASA) - Seventh Place
Jun 13 8:00 Churchville Lightning 12U Laurel, MD L, 2-10
Jun 13 11:30 Terror Fastpitch Laurel, MD W, 14-0
Jun 13 3:00 Terror Fastpitch Laurel, MD W, 10-0
Jun 13 4:45 Southern Delaware Hurricanes Laurel, MD L, 5-6
Jun 13 8:15 Lady Orioles 12U Laurel, MD W, 18-3
Jun 17 9:45 Maryland Crush Laurel, MD L, 4-7
2015 Summer Jam NIT (USSSA) - Third Place - Silver Bracket
Jun 6 9:00 Shamrocks 12U Leesburg, VA L, 1-2
Jun 6 10:30 Virginia Cannons 12U - Black Leesburg, VA L, 3-8
Jun 6 1:30 Vienna Velocity 12U Leesburg, VA L, 2-4
Jun 7 8:00 Chambersburg Phoenix '03 Leesburg, VA W, 6-2
Jun 7 11:00 Maryland Express Leesburg, VA L, 3-10
2015 Memorial Day Madness (PONY) - Bronze Bracket
May 23 11:20 Ohio Wolfpack (Roby) Chambersburg, PA L, 7-13
May 23 4:20 Central PA Krunch - Blue Chambersburg, PA W, 5-4
May 23 6:00 Jersey Intensity Chambersburg, PA L, 1-9
May 24 9:00 Banshees 12U Chambersburg, PA W, 6-3
May 24 1:30 MSI Lady MuckDawgs Chambersburg, PA W, 6-0
May 24 4:30 Ohio Wolfpack (DeWalt) Chambersburg, PA L, 1-11
May 25 8:00 York Lady Revs 12U Chambersburg, PA L, 3-4
May 25 11:20 Jersey Nightmare Chambersburg, PA L, 3-8
2015 Black Eyed Susan (USSSA) - Third Place
May 16 9:00 Hickory Hornets Black Glen Burnie, MD L, 4-15
May 16 12:00 Hughesville Lady Canes Glen Burnie, MD W, 12-5
May 16 3:00 Riviera Beach Revolution Glen Burnie, MD W. 9-1
May 17 9:00 Ashburn Shooting Stars Black Glen Burnie, MD W, 6-3
May 17 1:30 Olney Cougars Black Glen Burnie, MD W, 9-3
May 17 4:30 Leesburg Revolution Glen Burnie, MD L, 4-5
2015 Momma Won't Mind (USSSA) - Third Place
May 9 8:00 Virginia Cannons 12U Blue Frederick, MD W, 6-5
May 9 11:00 Fielders Choice '02 Frederick, MD L, 2-14
May 9 2:00 Virginia Crushers '02 Frederick, MD W, 6-2
May 9 5:00 Fielders Choice '02 Frederick, MD L, 5-7
2015 Amy Burdette Riggs Memorial (USSSA) - Fifth Place
Apr 25 9:00 Terror Fastpitch Frederick, MD W, 6-3
Apr 25 12:00 Vienna Stars '03 Frederick, MD W, 6-1
Apr 25 3:00 Leesburg Revolution Frederick, MD L, 1-16
Apr 26 9:00 River City Rippers 11U Frederick, MD W, 12-5
Apr 26 12:20 Fielders Choice '02 Frederick, MD L, 1-3
2015 Cherry Blossom (PONY) - Ninth Place
Apr 18 8:00 Vienna Stars '02 Annandale, VA L, 2-12
Apr 18 9:35 Jersey Intensity Annandale, VA L, 1-12
Apr 18 12:45 Hanover Sports Annandale, VA L, 0-11
Apr 19 8:00 Leesburg Revolution Annandale, VA W, 11-5
Apr 19 11:30 Midway Orange Crush Annandale, VA L, 0-8
2015 PA Krunch Invitational - Third Place
Apr 11 8:00 Chambersburg Phoneix 12U Chambersburg, PA L, 4-5
Apr 11 9:30 PA Venom Chambersburg, PA W, 11-0
Apr 11 12:30 Chambersburg Phoneix 11U Chambersburg, PA L, 1-13
Apr 12 10:40 PA Strikers Chambersburg, PA W, 11-5
Apr 12 12:20 Chambersburg Phoneix 11U Chambersburg, PA L, 3-11
2015 API Spring Thaw Indoor Softball Tournament (ASA) - Second Place
Mar 6 7:45 Maryland Express 12U Gambrills, MD W, 9-4
Mar 7 5:30 Post 290 Bombers 12U Gambrills, MD L, 1-3
Mar 7 9:00 Bowie Blue Jays Gambrills, MD W, 16-0
Mar 8 8:15 Frederick Heartbreakers 12U Gambrills, MD W, 7-1
Mar 8 11:45 Lakeshore Lightning Gambrills, MD L, 8-16

Fall 2014 Results (7-6)

Date Time Opponent Location Score
2014 Red Raiders SoftballFEST (USSSA) - Fifth Place (tie)
Sept 13 9:00 Loudon Storm Olney, MD W, 5-2
Sept 13 10:30 Bayside Breeze Black Olney, MD W, 6-5
Sept 14 9:00 Churchville Lightning Gaithersburg, MD L, 6-13
2014 Heartbreakers Fall Classic (USSSA) - Eleventh Place *
Sept 27 2:40 Lakeshore Lightning Frederick, MD W, 12-2
Sept 27 4:05 Churchville Lightning Frederick, MD L, 4-7
Sept 27 7:00 Fielders Choice Frederick, MD L, 3-9
Sept 28 2:00 Rivera Beach Revolution Frederick, MD W, 14-2
Sept 28 3:40 Lakeshore Lightning Frederick, MD W, 4-3
2014 Baseliners Halloween Classic - Fifth Place (tie)
Oct 25 11:00 Lakeshore Lightning Sterling, VA L, 5-6
Oct 25 12:30 Virginia Crushers Sterling, VA W, 6-5
Oct 25 5:00 Fielders Choice Sterling, VA L, 4-5
Oct 26 11:00 Wagners Sterling, VA W, 8-6
Oct 26 12:30 Ashburn Shooting Stars Black Sterling, VA L, 3-13

* Seeding error resulted in placement in consoliation bracket instead of championship bracket.

Summer 2014 Results (36-21-1)

Date Time Opponent Location Score
2014 USSSA Crushers Spring Smackdown - First Place
Apr 5 9:30 Chambersburg Phoenix Sterling, VA L, 4-5
Apr 5 11:00 Virginia Crushers Sterling, VA L, 4-9
Apr 5 2:00 Loudoun Storm Sterling, VA W, 12- 0
Apr 6 8:00 Virginia Glory Sterling, VA W, 11-5
Apr 6 9:30 Virginia Crushers Sterling, VA W, 12-0
Apr 6 11:00 Chambersburg Phoenix Sterling, VA W, 10-9
2014 ASA Maryland Express Spring Thaw - Second Place
Apr 12 10:30 Maryland Chill Frederick, MD W, 4-1
Apr 12 12:00 Maryland Crush Frederick, MD W, 12-0
Apr 12 3:00 Maryland Express Frederick, MD L, 5-6
Apr 13 10:30 Maryland Crush Frederick, MD W, 16-2
Apr 13 12:30 Maryland Express Frederick, MD L, 2-6
2014 USSSA Heartbreakers Classic - First Place
Apr 26 12:00 Maryland Express Frederick, MD W, 6-3
Apr 26 1:30 River City Rippers Frederick, MD W, 5-4
Apr 26 4:30 Summit Point Tsunami Frederick, MD W, 7-1
Apr 27 8:30 Virginia Crushers Frederick, MD W, 12-11
Apr 27 10:30 Maryland Express Frederick, MD W, 14-4
2014 USSSA May Madness - Fifth Place (tie)
May 3 9:00 Virginia Crushers Laurel, MD L, 3-8
May 3 10:30 Maryland Chill Laurel, MD W, 8-6
May 3 3:00 Lady Orioles Laurel, MD W, 15-3
May 4 12:20 Maryland Chill Laurel, MD L, 4-7
2014 ASA Terror Fastpitch Invitational - First Place
May 17 9:00 Maroon Crush Ijamsville, MD W, 15-2
May 17 12:00 Maryland Express Ijamsville, MD L, 1-5
May 17 3:00 Cumberland Heat Ijamsville, MD L, 3-6
May 18 10:40 Terror Fastpitch Ijamsville, MD W, 16-1
May 18 12:20 Maryland Express Ijamsville, MD W, 8-3
May 18 2:00 River City Rippers Ijamsville, MD W, 17-4
2014 USSSA Louisville Slugger Rock 'n' Rumble - Second Place
May 30 11:30 Maryland Legends Severn, MD W, 15-5
May 30 2:30 Anne Arundel Heat Severn, MD W, 5-1
May 30 5:30 Chambersburg Phoenix Severn, MD L, 5-7
Jun 1 2:00 Maryland Legends Severn, MD W, 11-1
Jun 1 3:40 Chambersburg Phoenix Severn, MD L, 6-10
2014 USSSA Summer Jam NIT - First Place
Jun 8 9:30 Stafford Bandits Sterling, VA W, 13-2
Jun 8 11:00 Loudoun Storm Sterling, VA L, 2-3
Jun 8 2:00 Leesburg Revolution Sterling, VA W, 9-0
Jun 9 11:00 Stafford Bandits Sterling, VA W, 8-7
Jun 9 2:00 Loudoun Storm Sterling, VA W, 8-5
Jun 9 3:30 River City Rippers Sterling, VA W, 7-4
2014 USSSA Blast at the Beach - Twelfth Place
Jun 13 6:00 Lake Shore Lightning Roxana, DE W, 12-0
Jun 14 10:30 LV Patriot Flames Roxana, DE L, 4-8
Jun 14 1:30 Diamond State Swoop Roxana, DE L, 6-11
Jun 14 4:30 Banshees 10U Roxana, DE L, 4-8
2014 USSSA Maryland States 'A' - Third Place
Jun 21 1:30 Bayside Breeze 10U Columbia, MD W, 8-7
Jun 22 10:40 Northern Calvert Fury Glen Burnie, MD L, 2-3
Jun 22 12:20 Bayside Breeze 10U Glen Burnie, MD L, 9-11
2014 USSSA Blue-Gray Summer Shootout - Fifth Place
Jul 5 9:00 Black Sting 10U Laurel, MD W, 11-3
Jul 5 12:00 Ashburn Shooting Stars Laurel, MD W, 9-4
Jul 5 1:30 Bayside Breeze 10U Laurel, MD W, 11-4
Jul 5 10:40 Bayside Breeze 10U Laurel, MD L, 1-11
2014 USSSA Fun in the Sun - Fifth Place
Jul 5 9:00 Ashburn Shooting Stars Laurel, MD L, 8-9
Jul 5 12:00 Olney Cougars Laurel, MD T, 7-7
Jul 5 3:00 Diamond State Swoop Laurel, MD W, 10-1
Jul 5 11:50 Lutherville Lazers Olney, MD L, 4-14
2014 USSSA Eastern World Series - Thirteenth Place
Jul 17 8:00 NY Mystics 03 Salisbury, MD W, 11-4
Jul 17 9:30 Pittsburgh RIOT Salisbury, MD W, 12-0
Jul 17 12:30 Valley Force (OH) Salisbury, MD W, 4-1
Jul 18 1:00 Northern Calvert Fury Snow Hill, MD L, 1-10
Jul 19 11:20 NJ Mystics 03 Fruitland, MD W, 7-6
Jul 19 1:00 Chambersburg Phoenix Fruitland, MD L, 7-23

Fall 2013 Results (6-4)

Date Time Opponent Location Score
2013 USSSA Field of Screams - Third Place (tie)
Oct 5 8:30 Vienna Stars Olney, MD L, 7-10
Oct 5 10:00 Ashburn Shooting Stars Olney, MD L, 0-12
Oct 5 2:00 Virginia Glory Olney, MD W, 8-7
Oct 6 10:00 Virginia Glory Olney, MD W, 9-1
Oct 6 1:30 Vienna Stars Olney, MD L, 4-14
2013 USSSA oKtoberFast - Third Place (tie)
Oct 19 9:00 Loudoun Storm Columbia, MD W, 7-6
Oct 19 10:30 Maryland Chill Columbia, MD W, 16-4
Oct 19 1:30 Virginia Crushers Columbia, MD W, 11-2
Oct 20 10:40 Maryland Crush Columbia, MD W, 11-1
Oct 20 2:00 Northern Calvert Fury Columbia, MD L, 2-15